YDS Uzaktan Eğitim

YDS Uzaktan Eğitim

YDS, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılır. Yabancı dil seviyesini gramer ve kelime bilgisi ağırlıklı olmak üzere akademik seviyede ölçen bir okuma sınavıdır. Geçmişte ÜDS, KPDS, TUS olarak gerçekleştirilen dil sınavları ÖSYM tarafından birleştirilerek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) adı altında uygulanmaktadır.

Sınav toplam 80 soruluk bir testten oluşmaktadır ve her soru 1,25 katsayısı ile çarpılır. YDS 100 puan üzerinden değerlendirilir ve adaylara sınav için tanınan süre 150 dakikadır. YDS’nin geçerlilik süresi 5 yıldır.

Bu sınava yüksek lisansa başvurmak isteyen lisans programı öğrencileri ve lisans mezunları, akademik kariyer hedefleyen, Doktora, Doçentlik ve Sanatta Yeterlilik sınavına girecek adaylar, yurt dışında öğrenim görmüş olup diploma denkliği almak isteyenler, yurt dışı yükseköğretim diplomaları denklik yönetmeliği uyarınca yurt dışında yükseköğretim programını bitirip, diploma denkliği almak isteyen adaylar, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek adaylar, Kamu kurumlarının talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen kamu personelleri veya KPSS’ye girecek adaylar, yabancı dil tazminatından faydalanmak isteyen ve yurt dışı görevlendirilmesi sebebi ile yabancı dil seviyesini belgelemek isteyen kamu personelleri, girebilmektedir.

YDS ile aynı amaç ve nitelikte olan ve  elektronik ortamda yapılan bir de e-YDS sınavı vardır. Sınavın bu versiyonuna genelde engelli vatandaşlar ve diğer versiyonuna giremeyen diğer vatandaşlar girer.

Uzaktan eğitim sistemi günümüzde sınavlara hazırlık için oldukça uygun bir alternatif olmuştur. Bizler uzaktan eğitim sistemimizde YDS için sizlere çeşitli çözümler sunuyoruz. Uzman ve bilgili eğitimci kadromuz bu konuda adaylarımıza her zaman destek olmaktadır. Farklı uygulamalarımız sayesinde adayların sınava hazırlandıkları süreçte ihtiyaçları olan her bilgiyi almalarını sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz eğitimin kalitesi ve kalıcılığı çok dikkat ettiğimiz bir kriterdir, yaptığımız eğitim planlarını bu doğrultuda yapmaktayız. Biz adaylarımızı her zaman rakiplerinden bir adım öne taşımak için çalışan bir kurumuz ve bunun için zengin bir uygulama portföyümüz vardır. Sizlerin de geleceğe giden yolda ışığı olmak bizim için gurur kaynağı olacaktır.

Başarılar diliyoruz…

 

 

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 911 34 59