Eğitim Bilimleri Uzem Paketleri

Berceste Uzem

 

 

 Eğitim Bilimleri Uzaktan Eğitim

Ülkemizde kamuda çalışan bir memur olmak bir çok gencin arzuladığı bir pozisyondur. Özellikle öğretmen adayları kamu okullarında çalışmak için en çok çaba sarf eden kesimlerden biridir. Kamuda çalışmak isteyen öğretmen adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin tüm lisans mezunları için yaptığı KPSS A sınavına girmesi gerekmektedir. Bu sınav alan derslerinin sorulduğu hayli zor ve kapsamlı bir sınavdır. Öğretmen adayları için sınav genel kütür, genel yetenek, eğitim bilimleri ve ÖABT bölümlerinden oluşmaktadır.

Eğitim Bilimleri Sınavı 80 sorudan oluşmaktadır. Sınav için adaya verilen süre ise 100 dakikadır. Eğitim bilimleri oturumu genel kültür, genel yetenek sınavı ile aynı gün yapılır. O gün ilk oturumda genel kültür, genel yetenek sınavı yapılır. Öğleden sonraki oturumda da adaylar eğitim bilimleri sınavına girerler. Eğitim bilimleri sınavında adayların sorumlu olduğu konular ve sınav sonucuna etkisi aşağıdaki gibidir.

  • Öğrenme Psikolojisi % 20
  • Gelişim Psikolojisi % 15
  • Ölçme ve Değerlendirme % 15
  • Rehberlik ve Özel Eğitim % 15
  • Öğretim İlke ve Yöntemleri % 20
  • Program Geliştirme %5
  • Sınıf Yönetimi % 5
  • Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı % 5

Eğitim bilimleri sınavı öğretmen adayları için önemli bir yere sahiptir. KPSSP10 puanı hesaplanırken bu sınavın etkisi %40 oranındadır. Öğretmen adayları KPSS için bir hayli yoğun çalışarak hazırlanırlar. Adayın sabrı ve azmi bu süreçte ona çok yardımcı olacaktır. Ancak sabır ve azim dışına bir yardımcı daha vardır ki bu hiç bir zaman yadsınamaz. KPSS hazırlık kursları hem öğretmen adayları hem de diğer adaylar için büyük bir destekçidir. Uzaktan eğitim sistemleri de artık son yıllarda adayların yoğun ilgi gösterdiği başarılı bir sistemdir.

Uzaktan eğitim konusunda uzman ve başarılı kadromuzla bizler de adaylara kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktayız. Çeşitli uygulamalarımız sayesinde edebiyat edebiyat öabt, türkçe öabt ve genel kültür, genel yetenek konularında eğitim vermekteyiz. Son derece kapsamlı bir eğitim programıyla öğretmen adaylarımızı sınava hazırlamaktayız. Sağladığımız rehberlik hizmeti ile de öğrencilerimizin geleceğine ışık tutan bir kurum olmaktan gurur duyuyoruz.


Başa dön tuşu
Call Now Button0312 911 34 59