Hidayet AYDIN – Edebiyat ÖABT – Berceste Akademi

Hidayet AYDIN

1986 yılında Iğdır ilinin Tuzluca ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Iğdır’da tamamladı. 2005 yılında girdiği Gazi Üniversitesi’nden 2009 yılında mezun oldu. 2009 yılında Ahi Evran Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini 2012 yılında Prof. Dr. Ensar Aslan danışmanlığında hazırladığı “Iğdır Masalları” adlı teziyle tamamladı. Yüksek lisansı devam ederken Ahi Evran Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı. Aydın, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü mezunudur. Halen Anadolu Üniversite Açıköğretim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü okumaktadır.

Milli Eğitim’de 2 yıl Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği yapan Aydın, bir dönem Mamak Halk Eğitim Merkezi’nde Osmanlı Türkçesi kursu da vermiştir. Uluslararası ve ulusal sempozyumlara katılmış ve bildiri sunmuştur. 2013 yılından beri başta Berceste Uzaktan Eğitim olmak üzere ÖABT Türk Halk Edebiyatı, Edebiyat Alan Öğretimi, Edebiyat Bilgi ve Kuramları, Çocuk Edebiyatı dersleri vermeye devam etmektedir. (İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Aksaray, Düzce, Zonguldak, Batman, Tokat gibi birçok ilde ve çeşitli kurumlara derlere girmiştir.) Polinom Yayınlarında LYS, YGS Türkçe-Edebiyat; İsem ve Birdem Yayınlarında ÖABT Türkçe-Edebiyat yazarlığı ve editörlüğü yapmaktadır. Aydın’ın belli başlı çalışmaları aşağıda verilmiştir.

Başlıca Çalışmalar:

  1. Hidayet AYDIN, “Behçet Mahir’in Leyla ve Mecnun Hikȃyesindeki ArasözleriInternational Journal of Economic and Social Sciences (IJESS) 1 (1), 2011, s. 63-67.
  2. Hidayet AYDIN, “Türk Halk Kültüründe Yenik Bir Düşman: Pire”, III. Uluslar arası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi Bildirileri, Cilt I, İstanbul, 2011, s. 631-640.
  3. Hidayet AYDIN, “Iğdır Masal Anlatıcılarının Dil ve Üslûb Özellikleri” II. Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Sempozyumu (Dil ve Üslûp İncelemeleri) Bildirileri, Cilt I, Isparta, 2012, s. 209-2019.
  4. Hidayet AYDIN, “Masal Babaları”, İstanbul Kültür Üniversitesi, VI. Uluslar arası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi Bildirileri, Cilt I, İstanbul, 2013.
  5. Hidayet AYDIN, “Neşet Ertaş’ın Türkülerinde Aşk, Ayrılık ve Memleket Hasreti”, Balıkesir Üniversitesi, I. Ulusal Genç Halkbilimciler Sempozyumu, Balıkesir, 9-11 Kasım 2012.
  6. Hidayet AYDIN, Iğdır Masalları (İnceleme-Metin), (Danışman: Prof. Dr. Ensar Aslan), Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, (Yayımlanmamış) Yüksek Lisans Tezi, Kırşehir, 2012.
  7. Hidayet AYDIN, Türk Halk Edebiyatı, İsem Yayınları, Ankara, 2016.
  8. Hidayet AYDIN, Türk Halk Edebiyatı, ÖABT Edebiyat Modüler Set, İsem Yayınları, 2017.
  9. Hidayet AYDIN, Türk Halk Edebiyatı-Bilgi ve Kuramları-Çocuk Edebiyatı, ÖABT Türkçe Modüler Set, İsem Yayınları, 2017.

 

Hidayet AYDIN Örnek Dersler

 

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 911 34 59